Zbliża się Noc Duchów, zwana też Halloween. Świeckie święto najhuczniej obchodzone w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii. Coraz częściej można też zaobserwować je w Polsce.

Czym się charakteryzuje to święto? Dyniami, tego dnia przed domem stawia się wydrążone dynie, ze świecami w środku. Dynie mogą mieć różne rzeczy wydrążone, czasem twarze, czasem jakieś stwory, czy potwory, a czasem są na nich nawet rysunki. Wszystko zależy od kreatywności osoby, która to robi.

Kolejnym charakterystycznym zwyczajem tego dnia, są dzieci przebrane w różne stroje. Chodzą one po domach mówiąc „cukierek albo psikus”. Dostają słodycze, jednak gdy ktoś nie chce dać im słodyczy, dostaje wtedy od nich „psikus”. Ten zwyczaj w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny. Co roku można zaobserwować coraz większą ilość osób biorącą udział w tej zabawie.

A co się wydarzyło również tego dnia? Zacznijmy od dawnych czasów.

W 1492 Sir Nicholas de Mimsy−Porpington został zabity. To wtedy Nick, stał się Prawie Bezgłowym Nickiem oraz duchem w Hogwarcie.

Wiele lat później, gdy mały Harry spał w swoim łóżeczku, stało się coś, co miało wpływ na cały czarodziejski świat. Lord Voldemort przybył do domu Potterów w Dolinie Godryka, chcąc zabić Harry’ego. Najpierw został zabity James, a następnie Lily, która chroniła ich syna. Robiąc to, dała chłopcowi ochronę, która odbiła śmiercionośne zaklęcie, skierowane w niego. Voldemort rozpłynął się w powietrzu i zniknął na kilkanaście lat. To wydarzenie zapoczątkowało nową erę, odrobinę spokoju, a także dała społeczności czarodziejskiej Wybrańca. Chłopca z blizną na czole, który w przyszłości naprawdę pokonał złego Czarnoksiężnika.

To wydarzenie zapoczątkowało wydarzenia z cyklu książek o Harry Potterze. To dzięki nim możemy wspólnie przeżywać przygody na naszej stronie! Zapraszamy! https://hogwart-rpg.com/

dynia

Reklamy